در این جهان، همواره برای كسانی كه از خطری بهراسند، خطری وجود خواهد داشت.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

چگونه یک آتلیه عروس خوب انتخاب کنیم؟ به همراه عکس

چگونه یک آتلیه عروس خوب انتخاب کنیم؟ به همراه عکس

انتخاب آتلیه عکاسی عروس و داماد

همه ما با اصطلاح آتلیه عروس آشنا هستیم، امروز رفتن به آتلیه برای عکس گرفتن پیش از جشن عروسی به یک رسم و یک کار اساسی برای عروس و داماد تبدیل شده است به طوری که برخی از زوجین قید مراسم عروسی را می زنند و فقط به عکس های آتلیه ای اکتفا می کنند.


سطح تجربه تيم عکاسي و فيلمبرداري را محک بزنيد

مهم ترين شاخصه آتليه عروس، تجربه آنهاست. عروسي شما يک بار اتفاق مي افتد، بنابراين جايي براي تمرين عکاسي و آزمون و خطا نيست! جشن شما پر از لحظه هايي است که فقط يک بار اتفاق مي افتند. عکاس و فيلمبردار شما بايد کوله باري از تجربه داشته باشد تا لحظات ناب را شکار کند و همه اتفاقات زيبا و ناب را ثبت کند. تيم عکاسي و فيلمبرداري بايد سرشار از ايده هاي نو براي عکاسي و فيلمبرداري باشد و شما را در موقعيت هاي مختلف قرار داده و لحظات زيبا را ثبت کند.

سن و سال، تاريخ صدور مجوز آتلیه، معرفي دوستان و آشنايان قبلي که از خدمات آنها استفاده کرده اند، ديدن نمونه کارها و… همگي مي توانند به شما کمک کنند تا سطح تجربه موسسه عکاسي و فيلمبرداري مجالس را محک بزنيد.


کميت و کيفيت عکس هاي عروسي

فراموش نکنيد که تعداد کمي عکس با کيفيت بهتر از هزاران عکس بي معني و بدون کيفيت است . هيچ ارزاني بي حکمت نيست و هيچ گراني اي نيز دليل مرغوب بودن نيست. پس براي انتخاب عکاس آتليه عروس با معيارهاي اساسي و درست اقدام کنيد.


آتلیه عکاسی عروس در مشهد

روش هاي صرفه جويي در هزينه هاي عکاسي عروسی

نرخ عکاسان حرفه اي عروسي معمولا گران است و براي عکاسي در طول مراسم عروسی تان که ديگر نيازي به نورپردازي و فيگورهاي عکاس تان پيدا نمي کنيد مي توانيد ازيک عکاس معمولي تر بهره ببريد . بدين ترتيب که بعد از عکاسي باغ ، آتليه و عکس هاي سفره عقد که با يک عکاس حرفه اي انجام مي دهيد ، مي توانيد ادامه ي مراسم تان را که مي خواهيد با خاله ، عمه و … عکس هاي يادگاري بگيريد ، با عکاس يا اشخاص ديگري پيش ببريد.

عکاسي هاي حرفه اي عروسي معمولا براي فرستادن عکاس شان به مراسم تان پولي دريافت نمي کنند . اما براي چاپ آن ها شما مجبوريد به آن ها پول بپردازيد در حالي که اگر اين کار را يکي از آشنايان تان انجام دهد ديگر متحمل هزينه نمي شويد . البته اگر بخواهيد محکم کاري کنيد مي توانيد هم از عکاس آتليه تان بخواهيد که به مراسم تان بيايد و هم از دوست تان بخواهيد تا از شما عکاسي کند در اين صورت هزينه تان نيز نصف مي شود.

 


به محل دفتر آتلیه دقت کنيد

بله، درست فهميديد. منظور دقيقا محل دفتر آتلیه عکاسي و فيلمبرداري است. اعتبار آتلیه را مي توانيد از محل دفتر آتلیه دريابيد. تفاوت زيادي است بين يک آتلیه که در طبقه دهم يک برج تجاري نوساز، دفتري کوچک و خلوت دارد، با آتلیه ای اي که دفتري قديمي در يک محله معتبر دارد و مشخص است که سال هاست در همين مکان به کسب و کار مشغول است. تازه کار ها و بي تجربه ها معمولا سراغ دفترهاي آپارتماني در طبقات بالايي برج ها و مجتمع هاي تجاري مي روند، چرا که هنوز بودجه لازم براي تاسيس يک دفتر را ندارند. در حالي که قديمي تر ها و با تجربه ها در دفتر قديمي خود، سال هاست که با کسب و کار مشغول هستند و مشتريان زيادي به محل آنها رفت و آمد مي کنند. اين شاخص مهمي در انتخاب تيم عکاسی و فیلمبرداری مجالس عروسی شماست.


منظور از آتلیه چیست؟

بسیاری از مردم این سوال را از ما می پرسند که آتلیه چیست ؟ بنابر توضیحی کلی که عرف است ٬ آتلیه را متد یا روشی برای آموزش مدل سازی هنر می دانند که قبل از تاسیس آموزشگاه ها و مدارس خصوصی هنر در قرون ۱۵ تا ۱۹ رواج داشت . این کلمه از زبان فرانسوی گرفته شده و به معنای استودیوی هنرمند است . متد های آتلیه آموزش های شخصی را شامل می شود که در آن یک هنرمند ( که معمولا استاد کار حرفه ای نقاشی بود‌) با گروه کوچکی از هنرجویان کار می کرد و آنها را مرحله به مرحله تعلیم می داد. امروزه نیز آتلیه های بسیاری سرتاسر دنیا وجود دارند و حتی آتلیه های خانگی هم به آن اضافه شده اند.


آتلیه عروس و داماد در مشهد

قیمت باغ تالار در مشهد

سالن زیبایی عروس در مشهد

بهترین مزون لباس عروس مشهد

بهترین تالار عروسی در مشهد

چگونه یک آتلیه عروس خوب انتخاب کنیم؟ به همراه عکس