برخي برده به دنيا مي آيند، ديگران برده مي شوند و باز عده اي به سوي برده داري جذب مي شوند.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

آموزش دو دسر خوشمزه و معروف جهان | پاناکوتا شکلاتی و دسر پاولووا

آموزش دو دسر خوشمزه و معروف جهان | پاناکوتا شکلاتی و دسر پاولووا

آموزش دسر پاولووا , طرز تهیه دسر پاولووا , دسر پاولووا شاهانه , پاولووا روسی

مواد لازم جهت تهیه دسر پاولووا روسی

مواد مورد نیاز میزان لازم
سفیده تخم مرغ ۶ عدد
شکر ۱ و نیم فنجان
وانیل ۱ قاشق چایخوری
آب لیمو ۱ قاشق چایخوری
نشاسته ذرت ۲ و نیم قاشق چایخوری
آب آلبالو ۱ و نیم فنجان
عسل ۱/۴ فنجان
آب لیمو ۱ قاشق غذاخوری
خامه فرم گرفته ۱ و نیم فنجان
شکر (برای رویه دسر) ۱ قاشق غذاخوری
آلبالو ۱ فنجان

طرز تهیه دسر پاولووا

جهت تهیه دسر پاولووا ابتدا سفیده های تخم مرغ را ۳۰ دقیقه در دمای محیط قرار دهید. در این فاصله کف سینی فر یک کاغذ روغنی یا فویل قرار دهید. یک دایره به قطر ۲۲ سانتیمتر کف کاغذ بکشید. کاغذ را برگردانید تا دایره پشت کاغذ قرار گیرد. سپس فر را روی ۱۲۱ درجه سانتیگراد قرار دهید. سفیده های تخم مرغ را داخل کاسه همزن بریزید و با سرعت متوسط بزنید تا فرم بگیرد و رد پره های همزن روی آن بماند ( حالت سافت پیک). ۱ و نیم فنجان شکر را قاشق قاشق اضافه کنید و با سرعت بالا بزنید تا سفیده سفت شود و وقتی همزن را بلند می کنید سفیده حالت سفت و خشک داشته باشد( حالت استیف پیک). ۱/۲ قاشق چایخوری وانیل و ۱ قاشق چایخوری آب لیمو را اضافه کنید نشاسته ذرت را روی سفیده بپاشید و به آرامی ترکیب کنید.

سپس مواد را به اندازه دایره ای که کشیدید روی کاغذ روغنی بریزید و با قاشق دور تا دور آن را گرد کنید. بهتر است لبه ها کمی بلندتر باشد تا مواد راحتتر روی آن قرار بگیرند. سینی فر را به مدت ۱ ساعت داخل فری که از قبل گرم شده قرار دهید. در این مدت به هیچ وجه در فر را باز نکنید تا پف پاولووا نخوابد. پس ازین مدت فر را خاموش کنید و اجازه دهید دسر پاولووا یک ساعت دیگر داخل فر بماند. در این فاصله شربت آلبالو را آماده کنید. آب آلبالو، عسل را داخل یک شیرجوش بریزد و روی حرارت متوسط قرار دهید تا به جوش بیاید. وقتی مایع به جوش آمد حرارت را کم کنید. اجازه دهید به مدت ۳۰ الی ۴۰ دقیقه ریز بجوشد، غلیظ شود و حجم آن نصف شود. شربت انار را داخل کاسه ای بریزید و اجازه دهید خنک شود.

در ادامه تهیه پاولووا خامه فرم گرفته ویک قاشق غذاخوری شکر و ۱ قاشق چایخوری وانیل باقی مانده را را داخل کاسه بریزید و با سرعت متوسط بزنید تا سفت و فرم گرفته شود ( حالت استیف پیک). بهتر است از قبل کاسه و پره های همزن را داخل یخچال یا فریزر قرار دهید تا سرد شوند. سینی فر را خارج کنید و مرنگ پخته شده را به آرامی از کاغذ روغنی یا فویل جدا کنید و روی بشقاب سرو قرار دهید. خامه فرم گرفته را روی آن بریزید و پخش کنید. دانه های آلبالو را روی آن بچینید. در آخر شربت آلبالو را روی دسر بریزید. اکنون کار به پایان رسیده و دسر پاولووا روسی شما آماده شده است.

آموزش دسر پاولووا , طرز تهیه دسر پاولووا , دسر پاولووا شاهانه , پاولووا روسی

پاولووا (Pavlova)

پاولووا در اصل دسری با پایه مرنگ و متعلق به منطقه استرالیا و نیوزیلند است که نام آن به افتخار آنا پاولووا، بالرین روسی، “پاولووا” گذاشته شده است. این دسر آنقدر در میان مردم این دو کشور محبوب است و در فرهنگ آشپزی آنها اهمیت دارد که آن را در جشن ها و مناسبت های مهم سرو می کنند. زمان آماده سازی مواد آن حدودا یک ساعت است و پخت آن حدودا دو ساعت وقت می برد.

آموزش دسر پاولووا , طرز تهیه دسر پاولووا , دسر پاولووا شاهانه , پاولووا روسی


آموزش تهیه پاناکوتا شکلاتی , طرز تهیه پاناکوتا شکلاتی , دسر پاناکوتا شکلاتی

امروز برای شما طرز پخت یک دسر خوش طعم و ساده ایتالیایی را قرار داده ایم. شما میتوانید پاناکوتا شکلاتی را در خانه درست کرده و کنار خانواده خود میل کنید. در ادامه مطلب میتوانید آموزش آشپزی و طرز تهیه پاناکوتا شکلاتی را مشاهده کنید.

مواد مورد نیاز جهت تهیه پاناکوتا شکلاتی

مواد مورد نیاز میزان لازم
شیر ۲٫۵ پیمانه
شکر ۱/۳ پیمانه
شکلات تلخ ۱۰۰ گرم
خامه (صبحانه یا فرم گرفته) ۲۰۰ گرم
وانیل ۱/۴ قاشق
پودر ژلاتین ۱٫۵ قاشق

طرز تهیه پاناکوتا شکلاتی

جهت تهیه پاناکوتا شکلاتی ابتدا باید ظرفی را آماده کنید و نصف پیمانه از شیر را درون آن بریزید و بعد پودر ژلاتین را روی شیر بپاشید. سپس کتری را تا نصف آب پر کنید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید و بخار کند،بعد ظرفی که شیر و ژلاتین داخل آن بود را روی بخار کتری قرار دهید تا ژلاتین کاملا در شیر حل شود. بعد بقیه شیر را با خامه و شکر در ظرفی مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید تا شکر در شیر و خامه حل شود و بعد شکلات را با کمک رنده،رنده کرده و به شیر و شکر و خامه اضافه کنید. ظرف را از روی حرارت بردارید و شروع به هم زدن کنید تا شکلات در بقیه مواد حل شود و قهوه ای بشود. سپس پودر ژلاتین و وانیل را اضافه نمایید و خوب با هم مخلوط کنید. پاناکوتای شما آماده شده است آن را در قالب یا فنجان و یا در ظرف مورد نظر خود بریزید و در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. بعد از آماده شدن پاناکوتا شکلاتی آن را از قالب خارج کرده و با پودر کاکائو یا سس شکلات تزئین کرده و میل نمایید. امیدوارم از این آشپزی لذت برده باشین.

آموزش تهیه پاناکوتا شکلاتی , طرز تهیه پاناکوتا شکلاتی , دسر پاناکوتا شکلاتی

نکات مهم دسر پاناکوتا شکلاتی

  1. اگر که در تهیه دسر از خامه فرم گرفته شده استفاده میکنید،دیگر لازم نیست شکر استفاده کنید.
  2. در صورتی که دوست داشتید پاناکوتا شکلاتی شما قهوه ای و تیره تر باشد،از شکلات بیشتری استفاده نمایید.

آموزش تهیه پاناکوتا شکلاتی , طرز تهیه پاناکوتا شکلاتی , دسر پاناکوتا شکلاتی

آموزش دو دسر خوشمزه و معروف جهان | پاناکوتا شکلاتی و دسر پاولووا